29 listopada 2011

TWL: LADDER - LISTOPAD 2011

08.11.2011 – 6vs6 - TenjaHardCore
Atakujemy zespół THC, mapa Alley CO. W tym trybie Szerszenie grają pierwszy raz. Początkowe drobne problemy z ustawieniem, później z rundy na rundę jest coraz lepiej do tego dochodzą problemy z komunikacją (o 2 osoby więcej do gadania :D). Dobrze spisuje się duet Lifer/Fosfik a Jabolowi drastycznie wzrasta ciśnienie i co chwila wydaje dźwięki „cicho!” :).
Debiutancki meczyk w trybie 6vs6 wygrywamy. Wynik: 5:3
Skład: LELEK, UTYL, LIFER, JABOL, KWIATOS, FOSFIK

10.11.2011 – 4vs4 - Hakkapeliitat
Następnie zostajemy zaatakowani przez fiński klan Hakkapeliitat. Wylosowana mapa Stronghold. Na 15 minut przed meczem szukamy szybciutko składu :), do tego mapa na ,której nie graliśmy jeszcze meczu, szykowały się ładne bęcki :P. Ku naszemu zdziwieniu po 4 rundach wygrywamy 4:0 a to już niezły sukces :). Niestety szybko skończyła się radość :), zespół Hakkapeliitat zmienia taktykę, zawodników i zaczyna grać na poważnie. Taktykę i mapę mieli opanowaną, spamy z M320 jaki fragi były bardzo celne a starcia 1vs1 źle się dla nas kończyły. Mimo dość sporej przewagi na początku, mecz przegrywamy. Spotkanie wygrane zasłużenie przez klan z finlandi „Hakkapeliitat”. Wynik 5:7
Skład: LELEK, UTYL, JERRY, FOSFIK.

15.11.2011 – 6vs6 – Local Strategic Terror Squad
Po wygranej z THC atakujemy klan LSTS w trybie 6vs6 a także w trybie 4vs4 – czyli tydzień z LSTS i tydzień z Alejką we mgle :). W trybie 6vs6 eskortowaliśmy VIPa. 0 przygotowanej taktyki przez nas i z początku było sporo chaosu. Robimy sporo błędów a VIP niepilnowany dobiega do flary. Na szczęście przy wyniku 5:2 dla LSTS, Szerszenie się przebudziły, taktyka jakoś nam się ułożyła sama, ostatnie 5 rund wygrywamy i wygrywamy całe spotkanie 7:5

16.11.2011 – 4vs4 - Local Strategic Terror Squad
Kolejny dzień i kolejne spotkanie z klanem LSTS. Mapa ta sama ale zamiast Vipa walczymy o teczkę. Już na samym początku obejmujemy prowadzenie, i próbujemy je utrzymać. Oba zespoły grają bardzo ostrożnie co daje sporo remisów. Pierwsza połowa 2:1 (3). Druga połowa układa się nieco inaczej, wygrywamy 5 rund z rzędu w których duet Utyl/Louis sieją terror w szeregach LSTS :) (Utyl - 2 rundy 7 killi, następne 2 rundy, Louis - 6 killi). Spotkanie wygrywamy 7:1
Skład: UTYL, JABOL, LOUIS, FOSFIK

22.11.2011 – 6vs6 – Evolution Gaming Network
Kolejny tydzień był z klanem EGN :) Najpierw tryb 6vs6 a tydzień później 4vs4. Na pierwszy ogień broniliśmy 1 miejsca w trybie 6vs6. Mapa ShantyTown. O tyle ciekawa mapa, że jeszcze ani razu na niej nie graliśmy. Oczywiście standardowo podeszliśmy do meczu bez przygotowania ale podczas discard round coś tam się ustaliło. Graliśmy na naszym serwerze a EGN standardowo miał pingi z kosmosu, na tyle wysokie, że ciężko było kogokolwiek z nich ustrzelić a my dostawaliśmy co chwile jakieś hs :). Mecz był bardzo wyrównany po 6 rundach był remis 1-1 i 4 rundy remisowe. W drugiej połowie było już o wiele lepiej, podkręciliśmy trochę tępo bo zamulanie jakoś nam za dobrze nie wychodziło i udało się uzyskać lepsze wyniki. Kończymy mecz wynikiem 5:2 (5) i dalej zostajemy na pozycji lidera.
Jako ciekawostka :P dodam, że wcześniejszy mecz z klanem EGN rozegraliśmy 22.11.2010 :)
Skład: LELEK, UTYL, JERRY, JABOL, LOUIS, FOSFIK

28.11.2011 – 4vs4 - Evolution Gaming Network
Po tygodniu atakujemy pozycję lidera drabinki 4vs4, klan EGN. Mapa pipeline classic, zaczynamy od obrony. Dobre ustawienie, dobra komunikacja i obrona idzie sprawnie aż do rundy 3, w której robimy błąd. Mając przewagę 4vs1, przeciwnik na 2 sekundy przed końcem rundy zakręca ostatni z zaworów. Ostatnie sekundy były przegadane :). Wynik 2:1, przechodzimy do ataku i odrabiamy straty kończąc połowę 4:2. Ponownie obrona, tym razem wszystko idzie jak trzeba (7:2). W ataku to już tylko formalność, kończymy spotkanie wysoka wygraną. Wynik 9:3
Skład: LELEK, UTYL, LOUIS, FOSFIK

Jak na debiut w TWL nie jest źle :). W listopadzie rozegraliśmy 6 Meczy, 3 w drabince 4vs4 i 3 w drabince 6vs6. Kończymy ten miesiąc na 1 miejscach. Będzie czego bronić w grudniu :).